Piknik nad Odrą 2017

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

W związku z organizacją „Pikniku nad Odrą 2017” informujemy o możliwych utrudnieniach i zmianach w komunikacji miejskiej od 12 do 15 maja. Prosimy kierowców i pasażerów o szczególną uwagę.

Organizacja ruchu

Ulice Komandorska, Admiralska, Jana z Kolna (odcinek od ul. Kapitańskiej do ul. Bulwar Piastowski) zamknięte będą od 12 maja od godz. 17:00 do 15 maja do godz. 5:00. Utrudnień możemy spodziewać się także na ulicach Wawelskiej, Zygmunta Starego i Szczerbcowej.

Komunikacja miejska

Informujemy, że od 12 maja od godz. 17:00 do 15 maja do godz. 4:30 nastąpi zmiana trasy na linii tramwajowej 6 oraz liniach autobusowych 70 i 526.

  • Linia 6 zostanie zawieszona.
  • Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa 16, która będzie kursować na trasie: z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego, następnie przez Bramę Portową — al. Niepodległości — plac Żołnierza Polskiego — plac Hołdu Pruskiego — ul. Matejki — ul. Malczewskiego — ul. Parkową — ul. Dubois, do przystanku „Dubois”, a następnie trasą linii 6 do pętli „Gocław” wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością kursowania co 12 minut.
  • Linia 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach: od przystanku „Wyszyńskiego” przez ul. Jana z Kolna — Trasę Zamkową — ul. Matejki — ul. Malczewskiego — ul. Parkową — ul. Dubois do przystanku „Dubois” i dalej swoją stałą trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki „Wały Chrobrego” i „Dworzec Morski”.
  • Linia 70 od godziny 17:00 w dniu 12 maja kursować będzie objazdem:
    • w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” przez ul. Jana z Kolna — Trasę Zamkową — ul. Matejki — plac Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Starzyńskiego” i „Urząd Wojewódzki”. Zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na ul. Matejki, zlokalizowany na wysokości Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza;
    • w kierunku Kamieńca: od placu Rodła przez al. Wyzwolenia — plac Żołnierza Polskiego — ul. Farną — ul. Sołtysią — ul. Wyszyńskiego — ul. Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” zostanie przeniesiony do zatoki autobusowej na pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną.
    Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.

Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Koniec sezonu 2023/24 w Kanie

Teatr Kana zaprasza na wyjątkowe wydarzenia zamykające sezon 2023/2024.

II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

Przed nami II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Początek obrad, które tradycyjnie już będzie można śledzić za pomocą Internetu, zaplanowano na godzinę 10.00.

Więcej zabawy na Majowym

Pełen atrakcji plac zabaw i wygodne hamaki już czekają na młodszych i starszych mieszkańców Prawobrzeża. Zakład Usług Komunalnych zakończył pierwszy etap rozbudowy Parku Majowe.