Piknik nad Odrą 2017

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

W związku z organizacją „Pikniku nad Odrą 2017” informujemy o możliwych utrudnieniach i zmianach w komunikacji miejskiej od 12 do 15 maja. Prosimy kierowców i pasażerów o szczególną uwagę.

Organizacja ruchu

Ulice Komandorska, Admiralska, Jana z Kolna (odcinek od ul. Kapitańskiej do ul. Bulwar Piastowski) zamknięte będą od 12 maja od godz. 17:00 do 15 maja do godz. 5:00. Utrudnień możemy spodziewać się także na ulicach Wawelskiej, Zygmunta Starego i Szczerbcowej.

Komunikacja miejska

Informujemy, że od 12 maja od godz. 17:00 do 15 maja do godz. 4:30 nastąpi zmiana trasy na linii tramwajowej 6 oraz liniach autobusowych 70 i 526.

  • Linia 6 zostanie zawieszona.
  • Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa 16, która będzie kursować na trasie: z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego, następnie przez Bramę Portową — al. Niepodległości — plac Żołnierza Polskiego — plac Hołdu Pruskiego — ul. Matejki — ul. Malczewskiego — ul. Parkową — ul. Dubois, do przystanku „Dubois”, a następnie trasą linii 6 do pętli „Gocław” wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością kursowania co 12 minut.
  • Linia 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach: od przystanku „Wyszyńskiego” przez ul. Jana z Kolna — Trasę Zamkową — ul. Matejki — ul. Malczewskiego — ul. Parkową — ul. Dubois do przystanku „Dubois” i dalej swoją stałą trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki „Wały Chrobrego” i „Dworzec Morski”.
  • Linia 70 od godziny 17:00 w dniu 12 maja kursować będzie objazdem:
    • w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” przez ul. Jana z Kolna — Trasę Zamkową — ul. Matejki — plac Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Starzyńskiego” i „Urząd Wojewódzki”. Zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na ul. Matejki, zlokalizowany na wysokości Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza;
    • w kierunku Kamieńca: od placu Rodła przez al. Wyzwolenia — plac Żołnierza Polskiego — ul. Farną — ul. Sołtysią — ul. Wyszyńskiego — ul. Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” zostanie przeniesiony do zatoki autobusowej na pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną.
    Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.

Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

To będzie kawałek Szczecina na Żaglach. Lokalni twórcy pojawią się na Łasztowni

Poznaj lokalne marki, twórców, rękodzieło, kawę i szczecińskie smaki podczas Żagli 2026

Plac Orła Białego zyska więcej zieleni. Miasto zmienia projekt

Wytyczne projektowe z etapu prototypowania Placu Orła Białego pokazały, że pierwotne założenia dotyczące zieleni wymagają korekty. Dlatego wzbogacamy plac o dodatkowe nasadzenia.

Szczecin testuje łopaty na wybiegach dla psów. Chodzi o bezpieczeństwo

Na wybiegach dla psów przy ul. Botanicznej i Zawadzkiego w Szczecinie pojawiły się łopaty do zasypywania dołów wykopanych przez psy. To pilotaż Zakładu Usług Komunalnych