Odwiedziło nas ponad tysiąc małych pasażerów

opublikowano: · informacja archiwalna

W ciągu roku szkolnego 2016/2017 zajezdnie na Klonowica i na Struga odwiedziło ponad 1000 dzieci z ponad 60 szczecińskich szkół i przedszkoli.

Dzieci podczas spotkań „Pasażer od przedszkola” organizowanych przez ZDiTM oraz operatorów ze SPAD i SPAK dowiedziały się, co dokładnie dzieje się w zajezdni autobusowej, jakie są zadania jej pracowników. Poruszane były sprawy związane z bezpiecznym dojściem do przystanków oraz zasady zachowania się na nich. Młodzi pasażerowie dowiadują się także, czego nie wolno robić w autobusach i tramwajach. Okazuje się bowiem, że nie każdy zna podstawowe reguły, a niektórzy nie wiedzą nawet o konieczności kasowania biletu. Ogromnym przeżyciem dla uczestników spotkań w zajezdniach jest prawdziwa kontrola biletowa i otrzymanie odznaki wzorowego pasażera. Atrakcją jest przejazd autobusem przez myjnię i warsztat, a także możliwość zajęcia fotela kierowcy i użycie klaksonu. Dzięki spotkaniom niektóre dzieci mają okazję pierwszy raz jechać autobusem.

Akcja „Pasażer od przedszkola” została zapoczątkowana we wrześniu zeszłego roku, a zainteresowanie placówek przerosło nasze oczekiwania. Zajezdnie przy ul. Struga i Klonowica odwiedziło w ciągu roku szkolnego ponad 60 grup, czyli ponad 1000 osób! Dzieci podczas spotkań otrzymały ulotki z informacjami o zasadach bezpieczeństwa, odznaki wzorowego pasażera, a także upominki od partnerów naszej akcji. Partnerami akcji są Totalizator Sportowy — oddział w Szczecinie, Port Szczecin — Świnoujście oraz Grupa Azoty. Jesienią planowana jest kolejna edycja „Pasażera od przedszkola”.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Dzień Matki w Klubie Delta

W maju obchodzimy Dzień Matki - i niech to piękne święto będzie okazją do wspólnego bycia z bliskimi w przyjemnych okolicznościach zabawy.

Oferty na budowę żłobka przy Pszczelnej

Osiem ofert wpłynęło w przetargu na budowę żłobka przy ulicy Pszczelnej.

Utrudnienia w komunikacji. Sobota 25.05.24

W związku z organizacją zgromadzenia w dniu 25.05.2024 r. o godz. 21:00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym i przerwy w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.