Trwają roboty drogowe

opublikowano: · informacja archiwalna

Do końca tygodnia będą trwały prace na ulicy Bogumińskiej, a we wtorek rozpoczną się roboty na ulicy Polickiej, gdzie wykonana zostanie warstwa ścieralna. W tym tygodniu, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, drogowców spotkamy także na ulicy Niedzialkowskiego i Witkiewicza.

Prace są złożone z kilku etapów i prowadzone w kilku miejscach jednocześnie, przy zachowaniu ciągłości. Brak ciężkiego sprzętu nie oznacza brak prac na danym odcinku. Na wszystkich ulicach odbędzie się frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej.

Przypominamy także, że w ramach tego zadania nawierzchnia zmienia się na 10 ulicach - Kwiatów Polskich (odcinek od ul. Chorzowskiej do ul. Moczarowej), ul. Kluka (od ul. Kwiatów Polskich do ul. Mokrej), Kościelnej (od ul. Nehringa do ul. Nad Odrą), Polickiej (od Szosy Polskiej do Nehringa), ul. Bogumińskiej (od stacji Orlen do ul. Pokoju), Kablowej (od ul. Lubczyńskiej do pętli autobusowej), Witkiewicza (odcinek od ul. Grota-Roweckiego do ul. Jana Styki), Derdowskiego (od Witkiewicza do zjazdu na ogródki działkowe), Niedziałkowskiego (al. Jana Pawła II — Wąska) i Piotra Skargi (al. Wojska Polskiego — Wawrzyniaka).


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.