Tłumy najmłodszych pasażerów

opublikowano: · informacja archiwalna

Ponad 800 dzieci wzięło udział w tym roku w akcji „Pasażer od przedszkola”. Zajezdnie na ul. Klonowica i Struga odwiedzały dzieci z 40 szczecińskich szkół i przedszkoli.

Dzieci podczas spotkań „Pasażer od przedszkola” dowiedziały się, co dokładnie dzieje się w zajezdni autobusowej, jakie są zadania jej pracowników. Poruszane były sprawy związane z bezpiecznym dojściem do przystanków oraz zasady zachowania się na nich. Młodzi pasażerowie dowiedzieli się także, czego nie wolno robić w autobusach i tramwajach. Okazuje się bowiem, że nie każdy zna podstawowe reguły, a niektórzy nie wiedzą nawet o konieczności kasowania biletu. Ogromnym przeżyciem dla uczestników spotkań w zajezdniach jest prawdziwa kontrola biletowa i otrzymanie odznaki wzorowego pasażera. Atrakcją jest przejazd autobusem przez myjnię i warsztat, a także możliwość zajęcia fotela kierowcy i użycie klaksonu. Dzięki spotkaniom niektóre dzieci mają okazję pierwszy raz jechać autobusem.

Akcja „Pasażer od przedszkola” została zapoczątkowana we wrześniu zeszłego roku, a zainteresowanie placówek przerosło nasze oczekiwania. Tylko w tym roku było to około 800 osób, a od początku trwania akcji około 1300! Dzieci podczas spotkań otrzymały ulotki z informacjami o zasadach bezpieczeństwa, odznaki wzorowego pasażera, a także upominki. Wiosną planowana jest kolejna edycja „Pasażera od przedszkola”.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.