Bezpieczniej dla pieszych na Mickiewicza

opublikowano: · informacja archiwalna

Wyniesione przejścia, zawężenie jezdni i nowe, wyraźne oznakowanie — to sposoby na poprawę bezpieczeństwa pieszych na ulicy Mickiewicza w rejonie ryneczku Pogodno. Trwają prace przy skrzyżowaniu z ulicą Grzegorza z Sanoka.

Na przejściach dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Grzegorza z Sanoka w ostatnich latach doszło do kilku groźnych wypadków z udziałem pieszych. Do większości z nich dochodziło na skutek nieprawidłowego działania kierowców. Wyprzedzanie lub omijanie pojazdów bezpośrednio przed przejściem, w sytuacji gdy jeden z pojazdów zatrzymuje się lub wyraźnie zwalnia przed przejściem, aby umożliwić pieszemu wejście lub przejście przez jezdnię — takie zachowanie kierowców można zauważyć  każdego dnia.

W ramach prac skrzyżowanie ulic Mickiewicza — Grzegorza z Sanoka zostanie wykonane jako wyniesione (wysokość wyniesienia zmienna od 6 cm na wjeździe na rampę i 3 cm na zjeździe). Jezdnie ulicy Mickiewicza przy skrzyżowaniu z ulicą Grzegorza z Sanoka zostaną zawężone na długości wyniesionej do szerokości 5,7 m. Umożliwi to poszerzenie chodnika pomiędzy jezdniami a torowiskiem tramwajowym, poprawiając tym samym bezpieczeństwo pieszych oczekujących przed przejściami dla pieszych. Wyniesienie skrzyżowania z ulicą Grzegorza z Sanoka oraz zastosowanie wyniesionych platform spowoduje redukcję prędkości przed przejściami dla pieszych.

Do końca tygodnia będzie trwało ustawianie oznakowania tymczasowego, prace rozpoczną się po weekendzie. Ulica Mickiewicza przez cały czas będzie przejezdna, ale kierowcy muszą spodziewać się zawężeń i zajęcia jednego z pasów. Zamknięty zostanie także wjazd na rynek Pogodno od strony ulicy Mickiewicza.

Prace prowadzi firma Elbud za kwotę 767 tysięcy złotych. Roboty powinny trwać około 3 miesięcy.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Zmiana w kolegium prezydenckim

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina poinformował dziś o zmianach w kolegium prezydenckim. Do grona zastępców prezydenta z początkiem czerwca dołączy Marcin Biskupski.

Koniec sezonu 2023/24 w Kanie

Teatr Kana zaprasza na wyjątkowe wydarzenia zamykające sezon 2023/2024.

II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin

Przed nami II zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Początek obrad, które tradycyjnie już będzie można śledzić za pomocą Internetu, zaplanowano na godzinę 10.00.