Nowe tablice z nazwami ulic

opublikowano: · informacja archiwalna

678 nowych tablic z nazwami ulic zostanie zamontowanych w kolejnych miejscach do końca października. Tym razem nowości pojawią się na osiedlach północnego Szczecina oraz na prawobrzeżu.

Trwa montaż kolejnych elementów w ramach Systemu Informacji Miejskiej. Nowymi tablicami będzie się można niebawem kierować na Golęcinie, Gocławiu, Skolwinie oraz Stołczynie — są to ostatnie osiedla na lewobrzeżu. Po zakończeniu prac w tych miejscach ekipy montujące zaczną wymianę oznakowania na prawobrzeżu w Podjuchach, Żydowcach i Kluczu. W wymienionych osiedlach zostaną również wymienione tabliczki posesyjne na budynkach gminnych. Razem 520 tabliczek numerowych.

Ujednolicenie tablic poprawia ład wizualny w naszym mieście. Kolory zielony i niebieski już teraz jednoznacznie kojarzą się ze Szczecinem, a wprowadzanie kolejnych spójnych elementów wpływa na jakość przestrzeni publicznej.

Podstawowymi elementami tworzącymi SIM są:

  • słupki kierunkowe prezentujące nazwy ulic/lokalizacji lub wskazujące kierunki umiejscowienia obiektów miejskich, obiektów użyteczności publicznej, atrakcji turystycznych, punktów handlowych itp.;
  • tabliczki z nazwami ulic, numerami budynków, dzielnic itp. montowane na budynkach lub słupach;
  • wolnostojące tablice o charakterze kierunkowym lub informacyjnym;
  • wiaty przystankowe spełniające te same funkcje, jak tabliczki z oznaczeniem ulicy/lokalizacji i gabloty prezentujące mapy, plany, schematy komunikacyjne, rozkłady jazdy i inne informacje miejskie.

Umowa na ten etap prac została podpisana z firmą Giera Znaki Drogowe z Jonkowa k/Olsztyna. Całość zadania wyceniono na 528 523,41 zł brutto. Umowa ma być zrealizowana do końca października.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.