Małe wiatki dla „pomarańczek”

opublikowano: · informacja archiwalna

W Szczecinie pojawiły się pierwsze, małe wiatki. Co ciekawe, nie są one zlokalizowane na samych przystankach. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przygotował specjalne miejsca do odpoczynku dla popularnych „pomarańczek”, czyli osób, które w rejonie szkół pomagają dzieciom bezpiecznie przejść przez jezdnię.

Osoby przeprowadzające dzieci przez przejście dla pieszych pracują niezależnie od warunków atmosferycznych i w większości przypadków stoją przez wiele godzin bez możliwości odpoczynku czy schronienia się. W niektórych miejscach „pomarańczki” ustawiają na własną rękę krzesła lub fotele, które są nieestetyczne, a w rejonie pasa drogowego nawet niebezpieczne. ZDiTM we współpracy z Wydziałem Oświaty podjął decyzję o wprowadzeniu zmian. Jeśli zaproponowane rozwiązanie się sprawdzi, będziemy rozważać zakup kolejnych. Małe wiatki stylistycznie dopasowane są do istniejących już na przystankach. W tym roku pojawią się w 5 miejscach:

  • ul. Duńska przy rondzie — przejście w kierunku szkoły przy ul. Złotowskiej 86,
  • ul. Warcisława I — przejście w kierunku szkoły przy ul. Świętoborzyców 40,
  • ul. Chopina — przejście w kierunku szkoły przy ul. Zakole 1a,
  • ul. Niemierzyńska/Żupańskiego — przejście w kierunku szkoły przy ul. Zamoyskiego,
  • ul. Walecznych — przejście w kierunku szkoły przy ul. Młodzieży Polskiej 9.

Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Komunikacja po meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze

W związku z organizacją meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w dniu 25.05.2024 r.  godz. 17:30 nastąpią zmiany funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.