Nowe elektryki już na placu

opublikowano: · informacja archiwalna

Kolejne ekologiczne pojazdy — 2 Nissany Leaf i Renault Zoe, są już na placu. Po zakończeniu formalności jeden pozostanie do dyspozycji pracowników ZDiTM, a trzy pozostałe trafią do miejskich jednostek. Są to fabrycznie nowe samochody osobowe o napędzie w 100% elektrycznym wraz z akumulatorami.

Rok produkcji Nissana Leaf to 2018, a Renault Zoe 2019, liczba miejsc 5, liczba drzwi 5, zasilane akumulatorem o pojemności min. 40 kWh, ładowane z gniazda „domowego” w standardzie z sieci jednofazowych 230 V, 16 A (ładowanie standardowe) oraz z gniazda ładowarki szybkiej i publicznych terminalów ładowania (ładowanie szybkie).

W warunkach mieszanej jazdy, na jednym ładowaniu w temperaturze otoczenia 10 °C – 20 °C zasięg będzie nie mniejszy niż 290 km.

Jednostki miejskie dysponują już elektrycznymi samochodami. W lipcu 2017 roku zakupione zostały 2 Nissany Leaf, z których korzystają pracownicy ZDiTM, 2 przekazane zostały do innych jednostek miasta. Następnie w grudniu w Szczecinie pojawiły się Nissany ME0, 1 dla ZDiTM i 3 dla innych jednostek.

Samochody dofinansowane przez WFOŚiGW dostarczyła firma Polmotor Auto-Serwis, Jan Przepłata Dariusz Olkiewicz Spółka Jawna za kwotę umowną 543 826,00 zł.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.