Start remontu chodników

opublikowano: · informacja archiwalna

W połowie tygodnia pojawią się pierwsze utrudnienia dla pieszych i kierowców związane z realizacją zadania „Równe chodniki dla Szczecina — etap 1”. Tymczasem ogłoszony został przetarg na kolejną część prac remontowych na chodnikach.

W pierwszej kolejności prace będą prowadzone na chodnikach wzdłuż ulic Korzeniowskiego, Owocowej i Czarnieckiego. Utrudnienia będą związane z częściowym zawężeniem jezdni i pracami rozbiórkowymi na chodnikach. 

Przypominamy, że w ramach zadania komfort pieszych zmieni się na następujących ulicach:

  • ul. 3 Maja — odcinek pomiędzy ul. Owocową a pl. Batorego — strona wschodnia,
  • ul. Drzymały — odcinek pomiędzy ul. 3 Maja a ul. Korzeniowskiego — obie strony,
  • pl. Zawiszy Czarnego — ulica po stronie północnej (dz. nr 33) — obie strony,
  • ul. Korzeniowskiego — odcinek pomiędzy ul. 3 Maja (Owocową) a pl. Batorego — obie strony,
  • ul. Owocowa — odcinek pomiędzy ul. 3 Maja a ul. Kaszubską — obie strony,
  • ul. Czarnieckiego — odcinek pomiędzy ul. Potulicką a ul. Owocową — obie strony.

Nawierzchnie chodników zaprojektowano zgodnie z obowiązującym Katalogiem nawierzchni Miasta Szczecin. Łącznie wymieniona zostanie nawierzchnia na ok. 960 m² ciągów pieszych.

W ramach zadania dodatkowo zostaną ustawione słupki ograniczające wjazd samochodom na chodnik, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Wykonawca — konsorcjum firm BEN-BRUK sp. z o.o. oraz BEN-BRUK Benedykt Chłap — na realizację zadania ma 120 dni od dnia przekazania placu budowy. Umowny koszt robót to 3,5 mln złotych.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na kolejną część prac. Na oferty do zadania „Równe chodniki dla Szczecina — etap II”, w ramach którego remontem objęte będą chodniki na Wałach Chrobrego, czekamy do 3 czerwca.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.