Granitowa przejezdna od 28.11

opublikowano: · informacja archiwalna

Ta informacja dotyczy linii:

Od 28 listopada br. przywrócony zostanie ruch na zamkniętym fragmencie ul. Granitowej.

Prace przy usunięciu kolizji infrastruktury podziemnej zostały zakończone. Trwa wykonywanie konstrukcji jezdni ul. Granitowej. Od soboty 28 listopada br., w godzinach porannych zostanie przywrócony przejazd na zamkniętym fragmencie ul. Granitowej. Jednocześnie w związku ze zmianą organizacji ruchu, przejazd Zdroje — Podjuchy zostanie poprowadzony przez wyspę centralną, nowym śladem jezdni w kierunku autostrady A6 i dalej ul. Marmurową.

Komunikacja miejska

W związku z wprowadzeniem kolejnego etapu rozbudowy skrzyżowania ul. Floriana Krygiera z ul. Granitową oraz wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu na terenie budowy od dnia 28.11.2020 do odwołania wprowadzone zostają następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

  • Linie 64, 66 i 533 (kierunek Dąbie i Osiedle Bukowe) na odcinku Klucz Autostrada — Podjuchy — Granitowa zostaną przyspieszone o 1 minutę w stosunku do czasu rozkładowego. Obecne skomunikowania linii 64 i 66 z linią 61 zostaną zachowane.
  • Linie 64, 66 i 533 (kierunek Podjuchy i Klucz) na odcinku Granitowa — Podjuchy — Klucz Autostrada będą opóźnione o 1 minutę w stosunku do obecnego czasu rozkładowego.
  • Linia 61 (kierunek Dworzec Główny (Owocowa)) na odcinku Podjuchy — Granitowa zostanie przyspieszona o 1 minutę w stosunku do obecnego czasu rozkładowego.
  • Linia 61 (kierunek Podjuchy) od przystanku „Granitowa” będzie opóźniona o 1 minutę w stosunku do obecnego czasu rozkładowego.

Aktualne prace na budowie

W najbliższych dniach realizowane będą prace przy budowie konstrukcji jezdni i prace brukarskie w rejonie ul. Granitowej i wyspy centralnej. W ramach robót mostowych kontynuowane będą prace w obrębie podpór. Prowadzone będą również roboty elektroenergetyczne i teletechniczne.

O inwestycji

Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych. Koszt to ponad 104 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania 72 797 093,95 zł.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.