Remont schodów

opublikowano: · informacja archiwalna

Kończą się prace związane z wymianą nawierzchni w okolicach Starego Miasta, jednak to nie koniec prac związanych z poprawą estetyki i bezpieczeństwa w tej wyjątkowej części miasta. Dzisiaj rozpoczął się remont schodów przy ulicy Wyszyńskiego.

Prace w ramach bieżącego utrzymania prowadzone będą na schodach między ul. Wyszyńskiego, a Św. Ducha — zejście od ul. Wyszyńskiego 42 do kościoła Św. Jana Ewangelisty. Utrudnienia dla pieszych, łącznie z czasowym zamknięciem przejścia, będą trwały około 1,5 miesiąca. Planowana jest naprawa dwóch ciągów schodów betonowych oraz likwidacja i odtworzenie obecnie mocno zdegradowanych schodów z płytek betonowych w kierunku kościoła. Po remoncie pojawi się między innymi podjazd pomocniczy i nowe poręcze.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego. Zgodnie ze złożoną ofertą, koszt prac ma wynieść 16 426 480,48 zł brutto.

Uwaga! Od środy możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Marsz w środę i procesje w czwartek - z tych powodów możemy spodziewać się utrudnień w ruchu i wstrzymania komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Wielkie żagle wracają do Szczecina. Wiemy, kto zagra na finale TSR!

Po 7 latach wielkie żaglowce wracają do Szczecina. W dniach 2-5 sierpnia u stóp Wałów Chrobrego, na Łasztowni a przede wszystkim na wodzie rozegra się finał regat The Tall Ships Races.