Remont balustrady na ulicy Owocowej

opublikowano: · informacja archiwalna

Coraz więcej nowego ogrodzenia zamontowanego jest na ulicy Owocowej. Balustrady zastępują stare żelbetowe słupki, które uległy degradacji i były zbyt niskie, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo. Prace prowadzone są w ramach bieżącego utrzymania i powinny zakończyć się jeszcze w tym miesiącu.

Wprowadzona na ulicy Owocowej organizacja ruchu obejmuje likwidację parkingu pod murem na czas robót na wypadek np. upadku gruzu z rozbieranych słupków. Nowa balustrada, zgodnie z wytycznymi Miejskiego Konserwatora Zabytków, będzie zbliżona formą do balustrady na schodach obok.

Roboty obejmują wymianę około 70 metrów balustrady oraz remont gzymsu, do którego jest zamocowana.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.