Odchody na Jana Pawła II

opublikowano: · informacja archiwalna

Ręce opadają. Część, teoretycznie zielonych, fragmentów na alei Jana Pawła II wygląda tragicznie. Zieleń jest żółta, kora rozgrzebana, część roślin zniknęła a część fragmentów usiana jest...psimi kupami.

Miło jest spacerować po wyremontowanych, pięknych okolicach śródmieścia i centrum miasta. Malownicza okolica, drzewa i krzewy sprzyjają przechadzkom. Przykre jest, że musimy o tym pisać, ale zieleń, szczególnie ta niska, jest systematycznie niszczona. Nie można mieć oczywiście pretensji do zwierząt, za dewastacje na alei Jana Pawła II trzeba winić właścicieli psów, którzy notorycznie nie sprzątają po swoich pupilach. Pas zieleni na jednej z najbardziej reprezentacyjnych alei w mieście nie może być wychodkiem dla zwierząt. Psie odchody widoczne są na każdym kroku. Obsikane krzewy nie przyjmują się, a rozgrzebana przez łapy kora nie chroni już gruntu. Ręce opadają także, kiedy widzi się ewidentnie wykopane i ukradzione rośliny.

Wydawałoby się, że logiczny jest fakt, że zieleni nie można niszczyć, zwierząt trzeba pilnować, po pupilach należy sprzątnąć. Niestety tak nie jest, dlatego w najbliższym czasie na alei Jana Pawła II pojawią się tabliczki ze stosownymi napisami. Może to przypomni podstawowe zasady.

Przypominamy, że na alei pojawiło się blisko 1000 roślin – 9 lip drobnolistnych i 9327 laurowiśni i róż okrywowych. Ich koszt w momencie posadzenia to ponad 600 tysięcy złotych. Wykonawca ciągle jeszcze dba o zieleń w zakresie pielęgnacji, ale rękojmia za wady przedmiotu umowy nie obejmuje aktów dewastacji – niszczenia czy kradzieży. Ewentualny koszt wykonania nowych nasadzeń zapewne będzie musiało ponieść miasto.


Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Poznaj program otwarcia Fabryki Wody

Pozostał tydzień do otwarcia Fabryki Wody. Baseny, zjeżdżalnie, sauny, odkrywanie świata nauki w Edukatorium – jednym słowem, mnóstwo świetnej zabawy. Poznajcie program weekendu otwarcia.

Przed nam Dni Samorządu 2024

Przypominamy. Już za kilka dni kolejna odsłona wydarzenia, które ma inspirować młodzież do działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem pod hasłem „Komunikacja przyszłości – budowanie relacji w świecie 5.0”.

Kwietne dywany i wieże powróciły

Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i ozdobne wieże. Niezwykły kwietny dywan, wykonany przez Zakład Usług Komunalnych, można podziwiać przed Pomnikiem Czynu Polaków.